środa, 26 marca 2014

Dailies Contact Lenses

Wreszcie udało mi się znaleźć czas, aby umówić się na wizytę i dobrać nowe soczewki kontaktowe. Moja pani doktor zaleciła, abym po operacji zainwestowała w soczewki jednodniowe, zatem starałam się dostosować do zaleceń. Do testowania dostałam trzy rodzaje soczewek: Dailies Total firmy Ciba Vision; 1 day Silicone Hydrogel firmy CooperVision, oraz 1 day Acuvue TruEye firmy Johnson&Johnson.
Nie będę rozwodzić się na temat oddychania, przepuszczalności, czy innych cech charakteryzujących te soczewki, ponieważ uważam, że i tak każdy musi indywidualnie dobrać soczewki dla siebie.
Przetestowałam każde z nich i oceniłam według kryteriów własnych, zwanych również „własnym widzimisię”. Otóż moje widzimisię mówi, że Acuvue TruEye nie są dla mnie. Wylądowały w koszu na śmieci już po 2 godzinach, po prostu mi przeszkadzały. Nie ukrywam, że było to dla mnie niemałe zaskoczenie, bo przed operacją nosiłam przez ostatnich kilka lat tylko soczewki J&J.
Soczewki „hamerykańskie” okazały się całkiem niezłe, chociaż daję im drugie miejsce, ponieważ nie mam zupełnego komfortu podczas pracy przy komputerze – potrafią mi momentami „rozmydlać” obraz. I sprawują się gorzej w kryterium dnia drugiego. Wiem, wiem – soczewki jednodniowe. Są po to, żeby sprawdzić jak się zachowują kiedy się je założy kolejnego dnia. Spokojnie, dnia trzeciego nie będzie :o)
I mój absolutny nr 1 – Dailies Total Ciba Vision ! doskonale się sprawdza podczas czytania z bliska i z daleka, oglądania telewizji, fitness, oraz wygrał też z CooperVision test dnia drugiego.
Polecam !

Finally I found the time to visit a contact lenses specialist. My ophthalmologist prescribed me to use only dailies lenses after the operation, so I have decided to do my best to choose the most appropriate ones.
I received three kinds of lenses for testing: Ciba Vision Dailies Total, CooperVision 1 day Silicone Hydrogel and Johnson&Johnson 1 day Acuvue TruEye.
My own criteria were the following: comfort, seeing well from close and far distance, and the possibility of using 1day lenses for two days J
Unfortunately, the Acuvue lenses which I used to wear for the last few years, proved to be definitely not for me. I threw them out after only two hours!
The American lenses reached the second place in my ranking. I do not feel fully comfortable while working with the computer – sometimes the letters start to be soapy… These lenses also work worse than Ciba during the second day of wearing -I need to use eye drops more often than with my number one.
My absolute number one are the Ciba Vision Dailies Total. I can read from close and from distance with the same comfort. I know that one day lenses should be used only one day, but sometimes all of us need to extend the rules. The second day is less comfortable and I have to use drops a few times, but still I do not feel discomfort.

I recommend Ciba J

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz